Long Island - Montauk USA

Surfování v Montauku

Surfy na Ditch Plains

Splnil se mi další sen!! Srpen je prostě můj nejlepší měsíc a letos to platí taky. Zrovna mi vyjely na Facebooku vzpomínky na minulý rok a přesně touto dobou jsem surfovala na Bali – tady o tom píšu. Rok se s rokem sešel a já pokračuju s proháněním prkna – tentokrát na druhé straně zeměkoule.

Mám ještě vtipnou situaci. Za celý pobyt tady jsem si koupila na sebe jen ponožky a … Neoprén! Fakt jsem si chtěla koupit nějaký pěkný šaty nebo tričko, ale prostě v surf shopu měli akci na neoprény, tak jsem si ho musela koupit.

 

Já a můj nový neoprén. A malej surf jen na pózovačku.
Já a můj nový neoprén. A malej surf jen na pózovačku.

 

Můj plán byl jít surfovat v Montauku za každou cenu a konečně na to přišlo! To, že mě vzal na surf pěknej kluk byl takový bonus :)) A že je to navíc profík a fotograf, o tom se mi ani nezdálo :))

S Darrenem jsme vyrazili na známou surfařskou pláž Ditch Plains. Vlny byly akorát, ve vodě lehce přelidněno, ale tak co – máme sezónu.

Základy surfování jsem z loňska nezapomněla, bylo to fakt super!!! Nejlepší den v Montauku!!

 

Surfy na pláži Ditch Plains, Montauk, Long Island, USA
Surfy na pláži Ditch Plains, Montauk.

 

Surfař začátečník si sám moc nezasurfuje. Ohromnou práci dá jen prorazit přes ty vlny, který táhnou zpět ke břehu. A když už se to podaří, musíš pádlovat rukama jako blázen, aby ses dostal na to místo, kde se chytaj vlny. V tu chvíli už tě tak bolí ruce, že si musíš dát chvíli pauzu na rozdejchání.

Podle Darrena trvá tak měsíc tréninku, než paže zesílí a člověk má dostatek energie na věčný pádlování v oceánu.

 

Na surfu v oceánu
A jde se chytat vlna.

 

Paže mě bolely ještě dva dny. Řekla jsem si, že musim víc posilovat ruce, protože surfování je fakt skvělej sport. Člověk si v oceánu i pokecá a seznámí se s dalšíma surfařema :).

No a pak vznikla tahle skvělá fotka, která hezky vyjadřuje mojí lásku ke všem boardům a prostě je to teď moje nejoblíbenější fotka. Fotograf: Darren Muschett

 

Já + longboard + surf
Já + longo + surf