Long Island - Montauk USA

W&T Montauk – práce a update

Už tu máme srpen, letí to fakt rychle! A já byla trochu nešťastná z toho, že jsem toho ještě moc nestihla. Člověk si to tady chce taky trochu užít ne?! Žijeme přece teď a tady, ne až v září, ne až za rok, ne až o víkendu, ne až v létě atd. I ta práce tě musí trochu bavit.

 

Soumrak v Montauk Harbor. Přichází bouře.
Soumrak v Montauk Harbor. Přichází bouře.

 

štěstí v neštěstí

Tak jsem skoro denně  chodila do Topside s odhodláním, že teď se tomu fakt postavím a bude to super. Budu se snažit, budu fakt makat a budu milá na kolegy. A tak jsem se snažila. A ono pořád nic. Stále byl někdo nasranej, pořád někdo jen nadával, občas se někdo kvůli něčemu rozbrečel. Taky nebylo třeba promluvit slovo anglicky, páč tam pracujou samý Češky a Slovenky.

 

Já a Tony sushiman - nejlepší týpek v celý restauraci!
Já a Tony sushiman – nejlepší týpek v celý restauraci!

 

Myslela jsem si, že tohle je normální, takhle to prostě v práci chodí. Říkala jsem si, jsem tu jen do září, to prostě nějak přežiju, i když se tam skoro s nikým nedá bavit (anglicky… šéfkuchař, můj nejlepší anglicky hovořící parťák odjel :(…).  Můj nej kámoš byl Tony sushiman, ten ale pracoval je v dolní části, kde jsem byla jen 2-3 dny v týdnu. A proč jsme teda tady?! Abysme to přežili, nebo si to užili?!

Tak jsem zase osud vzala do vlastních rukou. Teda do levé ruky. Ta se mi totiž pod tíhou nádobí a tácu s pitím trochu pochroumala a moc věcí už s ní neudržím. Čas na jinou práci – a je to taky dobrej důvod, proč dát Topside sbohem.

 

Cesta z práce schoolbusem
Cesta z práce schoolbusem

 

druhá práce – Hosteskování

Štěstí, že jsem potkala Natálii (ahoj Natko moc zdravim a máš to u mě do konce života), která mi dohodila job v boží restauraci Surfside Inn. A tak dělám 3 večery hostesku – usazuju hosty, zvedám telefony, domlouvám rezervace a plánuju, kde kdo bude sedět. V mezičase piju kafe a kecám s kolegama. No a to je asi ta nejvíc super věc – jsou tu samí hezký a MILÍ chlapi, se kterýma se teď po anglicku bavim, chodim s nima ven a je sranda!

Seděla jsem na baru, skládala ubrousky, jedla jsem skvělý jídlo, který kluci v kuchyni udělali jen pro mě a říkala jsem si, jak jsem hrozně moc šťastná, že jsem právě tady. Jde to i jinak! V pozitivním kolektivu, se super majiteli a pocitem, že tam budu chodit třeba i zadarmo.

 

Surfside Inn
Surfside Inn

 

Jo a taky jsem se začala učit španělsky!! Už toho umim docela hodně a v ČR se vrhám oficiálně do studia španělštiny.

Como estas? – Jak se máš?; Bien – dobře

Como te llamas? – Jak se jmenuješ?

Estoy feliz – Jsem šťastná

Tuve un dia perfecto – mám skvělý den

perfecto, asombroso, fenomenal, unico, ejemplar, excelente, sobresaliente – úžasný, krásný a tak 😀

Buen probecho – dobrou chuť

loco – šílenec

 

i take you to the candy shop

A je to teď tak, že mám 3 práce. Vypadá to, že musim makat jak blázen co? Ale ani ne. Mám konečně normální pevný rozvrh směn a joby mi na sebe krásně navazujou. Taky je všude super kolektiv a nedostávám se do stereotypu.

Můj nejoblíbenější job je v BuddhaBerry, což je obchod se sladkostmi a frozen jogurtem. Moje směna vypadá tak, že mezi 10-11 přijdu, připravuju obchod na otvíračku a STAVÍM ČOKOLÁDOVÝ BAR :)) To je naprosto nejlepší věc, člověk je kreativní a občas mi přistane něco k snědku že :). Pak krájím ovoce a aranžuju to do takový podoby, jako je dole na obrázku. Tahle sranda trvá tak 2 hodiny a uteče to jako nic. Mezitím začnou chodit zákazníci, kterým nabírám topingy z baru na jejich jogurt, dělám smoothie, bubble tea nebo ovocné bowle. Boží! Najednou jsou 4 hodiny a já pokračuju rovnou do další práce.

 

BuddhaBerry Frozen Yogurt
BuddhaBerry Frozen Yogurt

 

Protože mi zbyly 4 volný večery v týdnu, sehnala jsem si další práci. Už je to jen na pár směn, potřebovala jsem hlavně vyplnit volný čas. Potkala jsem jednoho večera Verču a vyrábíme spolu v podniku Red Hook Lobster takový bagety z humra a různý saláty 🙂

 

BuddhaBerry
BuddhaBerry Frozen Yogurt

 

Srpen – nejlepší měsíc v roce

Historie se opakuje a srpen opět vítězí v soutěži nejlepší měsíc v roce! Fakt se to tady otočilo o 180 stupňů a mně se zas začlo dařit. Hlavně jsem tu mezi super lidma, do práce jdu ráda a každý den se děje něco zajímavýho. Třeba jsem byla surfovat!