Cestování po USA

Washington D.C. – evropský styl města

Jak tenhle článek píšu zpětně, musím hned na úvod říct, že Washington D.C. je naprosto úžasný město a kdybych si nějaké měla v USA vybrat pro žití, D.C. by byla jasný volba! Možná je to trochu proto, že ulice a budovy vypadají trochu evropsky. Je tam málo bezdomovců a divnolidí, žádné davy, žádné ošklivé budovy a centrum je protkané širokými ulicemi ideálními pro cyklisty. Taky tam mají krásné parky a památky zadarmo.

 

The National Mall - pohled na Washington Monument
The National Mall – pohled na Washington Monument

 

Když jsme přijely autobusem, krásný přivítání to zrovna nebylo. Ale co čekat na autobusáku ve 3 ráno. Předem jsme si zarezervovaly hostel na Booking.com – HI Washington D.C. Postel pro 1 osobu vyšla i s poplatky na 40 dolarů, což je teda pořádná pálka. Nacházel se ale v centru a měl dobré recenze, tak jsme ho vzaly. Co nás čekalo uvnitř ale nebylo moc příjemné. Protože jsme přijely hodně brzo ráno, nepříjemná recepční nás nechtěla pustit na pokoj ačkoli měli postele volné. Ustlaly jsme si tedy na gauči v lobby, odkud nás ta ježibaba vyhodila, že si máme zaplatit extra noc, když se chcem vyspat. Super.

Vymýšlely jsme, jestli se tedy vydáme už do města. K našemu dalšímu nepříjemnému překvapení nám ježibaba sdělila, že každá musíme vysolit další 4 dolary, jestli si chceme na recepci nechat batohy. What?! Už jsme byly dost vytočený, tak jsem nemilosrdně zrušila rezervaci na Bookingu (ano, u hostelů je to většinou možné ještě ten den) a Eliška opět nažhavila aplikaci Hotel Tonight. A výsledek? Luxusní čtyřhvězdičkový hotel za 100 dolarů v centru! A úschova batohů samozřejmě zdarma.

 

U řeky Potomac, Washington
Ve Washingtonu maji i pěkný kluky. – Výhled na řeku Potomac.

 

Arlington, The Mall, Muzeum Americké Historie

Venku bylo krásně, tak jsme hned vyrazily na procházku k řece a směrem ke hřbitovu Arlington. Bylo teda trochu vedro tak jsme se mírně zapotily, hlavně při výstupu na hřbitově ke hrobu J.F. Kennedyho.

Arlington National Cemetery je americký vojenský hřbitov umístěný na břehu řeky Potomac. Je velký celých 253 ha a jsou zde pohřbení vojáci od Občanské války z druhé poloviny 19. století. Je tu více než 400 000 vojáků, veteránů a jejich rodin. Hřbitov tvoří typické bílé náhrobky seřazené diagonálně.

Otevřeno je každý den od 8 do 7 večer (duben – září) nebo od 8 do 5 (říjen – březen).

 

 

Dále jsme se vydaly na National Mall k Lincolnovu památníku, prošli to až k Washingtonovu památníku a pak do Muzea Americké historie. Ve Washingtonu jsou skoro všechny muzea se vstupem zdarma, tak jsme aspoň jedno musely obhlédnout. S Eliškou muzea moc nemusíme, ale tohle bylo super! Chtěly jsme to jen rychle proběhnout, ale nakonec jsme v 5 patrové budově strávily přes 2 hodiny. Bylo tam spoustu interaktivních expozic a témata taková, že si tam každý vybere to, co ho zajímá. Já například historii amerického marketingu.

 

 

Zase jsme nachodily asi 15 kilometrů … tak jsme konečně zamířily na hotel. Úžasná sprcha, úžasná postel, obrovská telka, no luxus. A další super věc, na druhý den nám hotel půjčí zadarmo kola! Miluju to tady.  Je to hotel The River Inn, ve Washingtonu už jedině tam!

 

The River Inn, Washington DC
The River Inn, Washington DC

 

Washington na kole

Venku bylo zase krásně, tak jsme vyrazily hned ráno na kolech směr Bílý Dům! Ulice i turistické atrakce byly skoro prázdné, to se krásně jelo! Teda až na to, že naše kola byly trošku vraky :)))

 

Bílý dům a já s kolem
Bílý dům a já s kolem

 

Daly jsme si snídani v Mekáči, kde jsme pokecali se dvěma Němci, kteří utíkali před hurikánem z Miami. Pokračovaly jsme k Chinatown, kde nás přivítala krásná čínská brána a malůvky na silnici. Projely jsme to směrem k Mallu, kde mě zaujalo NEWSEUM. Před ním byly vystavené bulletiny, kde byly titulní stránky dnešních novin VŠECH Amerických států. Bylo to velmi zajímavé vzhledem k tomu, že Ameriku v té době postihly hurikány a zemětřesení.

 

 

Dojely jsme až ke Kapitolu, pěknému fotogenickému sídlu zákonodárců. Z dálky to moc nevypadá, ale až když jsem šlapala nahoru na kole bez přehazovačky, uvědomila jsem si, proč se to jmenuje Kapitol Hill. A taky jsem si vybavila tu scénu z Pravý blondýnky, jak přijela do Kapitolu v tom růžovém oblečku mezi černý kravaťáky :)))

 

Kapitol Hill
Kapitol Hill

 

Škoda, že jsme neměly víc času na prohlídku uvnitř. Proběhly jsme to jen v rychlosti a musely chvátat zpět na hotel a z hotelu na letiště.

Pořád na Washington D.C ráda vzpomínám, jak je to tam pěkný! A pořád si říkám, jaká je škoda, že jsme tam nebyly ještě o den déle.

 

Kapitol Hill
Kapitol Hill – pohled na Mall

 

Pro příště a pro vás, co plánujete:

  • Na Arlington Cemetery nechoďte pěšky,  ale jeďte na kole. Pěšky se pěkně projdete.
  • Jděte se podívat večer na osvětlený Mall a odraz Washington monumentu ve vodě.
  • Koukněte do více muzeí, např. National Geographic Museum.

 

Na kole ve Washingtonu
Brzy ráno na kole