los angeles

Naše cesta západem pokračovala do Los Angeles. V rámci úspory nákladů jsme zvolily cestu autobusem – společností Megabus, kde jízdenka vyšla na pouhých 10 dolarů na osobu. Cesta nebyla vůbec příjemná. Trvala asi 8 hodin přes noc a já se opět vůbec nevyspala. V autobuse nebyly žádné úložné prostory na batohy a my 3 holky jsme tam byly jediný normální lidi.

Když jsme vystoupily v LA na nádraží, byly jsme šťastný, že se nacházíme na hezčím a teplejším místě. LA disponuje mnohem lepší a levnější veřejnou dopravou než San Francisco. Metrem se pohodlně dostanete na všechny důležité body. Blízko Hollywood bulváru se nacházel i náš hotel Budget Inn. Z názvu je jasné, že to nebylo nic luxusního, ale při výběru nám šlo hlavně o výhodnou lokalitu – blízko Walk of Fame, Universal Studios a nízkou cenu (chceme tam jen přespat a vysprchovat se). Příště bych možná raději zvolila hotel v Santa Monice, kde je to hezčí – a na Walk of Fame si dojela jen na otočku.

 

Los Angeles, California
V LA maji nejhezčí trika!!

 

Griffith observatory, Walk of Fame, Santa Monica

Našlapaný den v LA:

Dopoledne jsme si prošly chodník slávy a nakoukly do suvenýr shopů.

 

 

Cestou jsme se zastavily v outletu ROSS – sem rozhodně doporučuji zajít! Pořídila jsem krásné kabelky Tommy Hilfiger a letní sandálky za pár dolarů.

Došly jsme na stanici, odkud vyjíždí autobus na Griffith Observatory (za 0,5 dolaru).

Prošly jsme Griffith Observatory, kde je krásný výhled na LA. Na druhé straně je slavný nápis Hollywood, ale je tak daleko, že si s tím ani nemůžete udělat selfíčko!

 

 

Na západ slunce jsme se vydaly na slavnou pláž Santa Monica. Kromě toho, že byla celkem zima se nám Santa Monica moc líbila a litovaly jsme, že se tam nemůžeme zdržet déle.

 

Santa Monica Beach, LA California
Santa Monica Beach, LA California

 

 

Na pláži najdete spoty pro plavčíky, které se objevily v Pobřežní hlídce a také molo, kde je spousta dalších atrakcí. Je zde například oficiální konec silnice Route 66.

 

Santa Monica
Santa Monica

 

Santa Monica - Konec Route 66
Santa Monica – Konec Route 66

 

Santa Monica
Santa Monica beach

 

Hned vedle je slavný obchod s krevetami Bubba Gump z filmu Forrest Gump.

 

Santa Monica, Bubba Gump
Santa Monica, Bubba Gump

 

Potom je tu zábavní park – Pacific Park Santa Monica, kde svítí ruské kolo, horská dráha, herní automaty a třeba střelnice na Pokémony.

 

 

Na mole vyhrávají různí talentovaní umělci, hudebníci a zpěváci … a dotvářejí tak krásnou atmosféru tohoto města. Po ulici se prohánějí skateboardisti a longboardisti, na promenádě potkáte docela normální lidi a cestovatele – takové, jako jste vy. Pláž je místem pro odpočinek a skupinky místních i turisti tu jen tak chillují, hrají plážové hry nebo staví hrady v písku.

 

Santa Monica
Santa Monica

 

Když jsme vylezli zpět na stanici Hollywood bulvár, z krásné romantiky byl najednou odpudivý kýč! Na ulici řvala disko muzika, všude „umělci“ v hrozných kostýmech, imitátoři herců, prodejci cetek a prostitutky. Zajímavá podívaná, to každopádně. Člověk si ale musí hlavně hlídat kabelku!

 

 

Universal Studios

Druhý den v LA byl už předem naplánovaný – koupily jsme si předem vstupenky do Universal Studios (cca 100 dolarů). Jelikož mi pořád bylo trochu zle, moc se mi tam nechtělo a nejradši bych to v průběhu zabalila. Když jsme ale vlezly na první atrakci v Harrym Potterovi, okamžitě jsem změnila názor a den v Universal Studios jsem si moc užila!

 

Los Angeles, Hollywood Universal Studios
Los Angeles, Hollywood Universal Studios

 

Nebudu tady popisovat všechno, ale nastíním, co je tam k vidění:

  • tematické okruhy jako Harry Potter, Simpsonovi, Jurský park, Vodní svět atd.
  • theatre – kde můžete zhlédnout, jak pracují kaskadéři nebo jak se dělají filmové efekty
  • projížďka fimovými studii s kulisami, umělými městy, trosky letadel …
  • plavba Jurským parkem mezi dinosaury!!!
  • dům hrůzy ala Walking Dead
  • obchody s filmovými rekvizitami, mega donuty ze Simpsonových atd
  • fotokoutky – třeba s Maggie a Homerem
  • bambilion blbostí

 

 

Universal Studios Hollywood
Universal Studios Hollywood

 

Centrum Los Angeles a odjezd

Po studiích jsme dostaly ještě jeden blbej nápad – jít se podívat do centra do

Obecně je dost blbej nápad jít při setmění kamkoli do centra LA. Když jsme tam přijely, dost nás překvapilo, jak je tam mrtvo a hnusný ulice. Cesta do Arts Districtu byla lemována stany bezdomovců a divnými individui. Tak jsme to brzo otočily zase zpět na hotel a žádné místní umění jsme neviděly.

Tipy pro vás:

Pokud máte raději pláž, ubytujte se v Santa Monice. Do Hollywoodu je to ale 50 minut metrem.

Na Los Angeles doporučuji alespoň 2 noci. Jedna je málo.

Do Arts District jeďte dopoledne. V Hollywoodu to naopak žije večer.

Universal Studios nevynechejte i když nemusíte zábavní parky!

 

Nastal čas vyrazit zase dál! Příští zastávka – Las Vegas!!!

<<< Článek o San Franciscu

 

My instagram gallery