Evropa Mallorca

Mallorca – 2 holky na stopařském tripu

Mallorca stopem

Tak se jednou zase objevily levné letenky a tentokrát to bylo z Berlína na Mallorcu a zpět asi za 850 kč. Z Prahy do Berlína jsme zvolily Regiojet (asi za 450 Kč). Byl to červen 2018.

Ani jsme si s Marťou nezabookovaly žádné ubytování, jen jsme si vzaly hamaky a doufaly, že to nějak půjde. Plán byl hlavně jít spát přes den a přes noc párty. Spaní přes den po příjezdu teda moc nevyšlo,  protože se to fakt nedalo. Foukal vítr tak, že mi šustila hamaka a vůbec se v tom nedalo spát:D

V hamace na Mallorce
V hamace na Mallorce. Spát se moc nedalo.

 

Little Germany na Mallorce

Vyrazily jsme do části s´Arenal poblíž hlavního města Palma de Mallorca, že si to tam trochu projdeme a uvidíme, co budeme dělat. Jak jsme zjistily posléze, s´Arenal je takové malé Německo, kam se sjíždí Němci mezi 18-30 lety a týden v kuse tam chlastají. Jezdí tam třeba každý rok a z téhle ulice nevylezou ani na výlet – jak jsme se dozvěděly od partičky fotbalistů z nějakého prdelákova u Frankfurtu.

 

párty v s´Arenal na Mallorce - little Germany
Párty v s´Arenal na Mallorce – little Germany.

 

Přes den bylo asi 40 stupňů, pláž byla obsypaná partičkama Němců s hektolitry piva a reprákama, ze kterých se ozývaly hlasité disco hity. Byla asi 1 odpoledne a všichni začínali být už dost na kaši. Hory odpadků na pláži rostly a rostly, no hrůza, tak jsme si šly radši taky koupit pivo. Nebylo moc těžký se s někým seznámit, tak jsme se přidaly do opileckého průvodu těch fotbalistů z prdelákova. Vzali nás do jedné z těch obrovských knajp, kde hraje „German schlager“ a lejou se obří drinky. Po pár pivech to byla švanda.

V hlavně mi utkvěl song Johnny Dapp. Asi navždy. Ten videoklip je dokonce natočenej na Mallorce přesně v týhle oblasti a přesně vystihuje tu atmosféru tam. Takže netřeba to popisovat víc 🙂

 

Potom jsme pokračovaly v popíjení na pláží, kde jsem se naučila pár německých vět a někdy v noci jsme přemýšlely, kde budeme spát. Naštěstí to nebylo tak těžký, Němci nás vzali na hotel, že si tam můžeme zdřímnout. Tahle část kluků byla v pohodě, horší to bylo s druhou částí, která přišla na hotel asi ve 4 ráno a začali tam dělat hroznej kravál, ožralej dement z nás strhnul peřinu a mně vyhodil z balkónu boty. Tak jsem běhala po hotelu a vymýšlela, jak se dostanu na tu střechu, kam spadly. Objevila jsem otvírací okno ve dveřích na chodbě. Podařilo se!

Ráno v městečku bylo fajn. Prohlédly jsme si pláž, udělaly pár fotek a náš plán byl přesunout se směr východní pobřeží Mallorcy, tam kde jsou ty hezký tyrkysový pláže.

 

Časně ráno v s´Arenal
Časně ráno v s´Arenal. Venku je příjemně.

 

Stopování na Mallorce

Došly jsme na benzínku, abychom tam sehnaly nějaký odvoz. Nakonec se našli dva španělové, kteří jeli tím směrem. Uměly jsme s Marťou snad líp španělsky než oni anglicky, tak jsme si pár základních věcí řekli. Pak řidič podpálil jointa a v autě bylo tak zahuleno, že jsem neviděla ani na spolujezdce. Vysadili nás kdesi uprostřed ničeho a my pokračovaly pěšky.

 

Mallorca. Uprostřed ničeho.
Mallorca. Uprostřed ničeho. Ale bavíme se.

 

Cestou jsme sháněly další odvoz. Stoply jsme italku s přítelem a vzali nás na vyhlášenou pláž Es Trenc. Pláž nebyla úplně podle našich představ, bylo hrozný horko a nedalo se nikam schovat před sluncem.

 

Stopování po Mallorce
Stopování po Mallorce je ohromná zábava. Lidé byli většinou ochotní, i když neuměli anglicky.

 

Cestou zpět jsme si stoply 2 důchodce z Rakouska, kteří nás vzali do krásného přístavního města Cala Figuera. To vypadalo jako z pohádky a udělaly jsme si tam krásnou procházku.

Cala Figuera - Mallorca. Tiché městečko jako z pohádky.
Cala Figuera – Mallorca. Tiché městečko jako z pohádky.

 

Krásné pláže na východním pobřeží Mallorky

Náš cíl byla úžasná pláž Cala Lombards. Když jsme tam šplhaly po útesech a prodíraly se křovím, byl to skoro horolezeckej výkon. Ten výhled ale fakt stál za to.

 

Cala Lombards - šplháme po skalách, abychom se tam dostaly. Stálo to ale za to!
Cala Lombards – šplháme po skalách, abychom se tam dostaly. Stálo to ale za to!

 

Na pláži jsme si daly za odměnu Piňa Coladu. Nastal opět problém, kde složíme večer hlavu. Dokonce ani žádnej hotel v okolí pod 1500 Kč za noc nebyl, blbý. No Marťa neváhala a zeptala se frajerů, kteří si hráli s fotbalovým míčem, jestli neví o nějakém noclehu nebo jestli nás nehodí do Palmy. Nakonec jsme mohly spát u nich. 4 kluci to byli z Brazílie a docela fešáci. Byla s nima ohromná sranda, pořád zpívali a tancovali.

 

Fešní brazilci se o nás postarali :)
Fešní brazilci se o nás postarali 🙂

 

Druhý den jsme pokračovaly s klukama na výlet, tentokrát na pláž Cala d´es Moro. Ta byla snad ještě víc z pohádky, než Cala Lombards.

Cala d´es Moro - podle mě nejhezčí pláž na Mallorce a jedna nej pláží na světě!
Cala d´es Moro – podle mě nejhezčí pláž na Mallorce a jedna nej pláží na světě!

 

Já, Marťa a Brazilci na pláží - Cala d´es Moro, Mallorca.
Já, Marťa a Brazilci na pláží 🙂

 

Já, Marťa a Brazilci na pláží - Cala d´es Moro, Mallorca.

Já, Marťa a Brazilci na pláží - Cala d´es Moro, Mallorca.
Myslím, že tohle byl nejlepší den na celé Mallorce!

 

Já, Marťa a Brazilci na pláží - Cala d´es Moro, Mallorca.
Krásně čistá voda, nej počasí a nej společnost!

 

Já, Marťa a Brazilci na pláží - Cala d´es Moro, Mallorca.

 

Potom jsme se už jen bavili, pili, zpívali … až do konce 🙂

Na závěr doporučuju ověřit si, kolik je doopravdy hodin… protože nám málem uletělo letadlo. Když si vzpomenu, jak jsme měly 15 minut na sprint přes celé letiště včetně kontrol, musím se smát 😀 ale v tu chvíli to sranda moc nebyla.